Laser-3D

Oprogramowania do naziemnych skanerów laserowych

Przetwarzanie danych z naziemnych systemów skanujących. Integracja danych pozyskanych za pomocą metod TLS/MLS/ULS/ALS oraz pozostałych systemów skanujących.

Program stworzony w celu optymalizacji i uproszczenia przetwarzania danych skanowania laserowego w górnictwie odkrywkowym.

Program dla służb mundurowych w celu zredukowania czynności oraz prac związanych z opracowaniem przestrzennych danych pomiarowych miejsca zdarzenia; w kilku prostych krokach podczas prac terenowych powstaje w pełni kompletna dokumentacja 3D oraz szkic miejsca zdarzenia, które mogą zostać przekazane jako załącznik do dokumentacji.

Biblioteka oprogramowania do sterowania i pobierania danych ze skanerów V-Line RIEGL. RiVlib umożliwia łatwy i w pełni przejrzysty dostęp do źródła pozyskiwanych danych.

RiWaveLIB zapewnia prosty i dobrze udokumentowany dostęp do cyfrowych sygnałów echa zarejestrowanych podczas pozyskiwania danych przez wybrane skanery laserowe RIEGL.

Oprogramowanie do szybkiej i łatwej wizualizacji projektów naziemnego skaningu laserowego; dane prezentowane są jako zdjęcia panoramiczne 360°, umożliwiając tym samym intuicyjną nawigację nawet w skomplikowanych środowiskach; oprogramowanie działa bez wtyczki w przeglądarce na dowolnym urządzeniu z systemem Windows, Android lub iOS

Oprogramowania do skanowania lotniczego i mobilnego

Kontrola i weryfikacja poprawności danych pozyskanych w trakcie misji pomiarowych z wykorzystaniem mobilnych i lotniczych systemów skanujących; weryfikacja poprawności pracy wszystkich elementów składowych systemów pomiarowych

Analiza i przetwarzanie pełnej fali sygnału wysyłanej przez lotnicze systemy skanujące Riegl LMS-Q560, LMS-Q680(I), LMS-Q780, LMS-Q1560, VQ-780i, VQ-780 II, VQ-780 II-S, VQ-1560i, VQ-1560 II, VQ-1560 II-S

Program do przekształcania danych laserowych do układu współrzędnych trajektorii, Współpraca z pakietami oprogramowania innych firm; płynna integracja z oprogramowaniem do zarządzania projektami RiPROCESS

Zarządzanie, przetwarzanie, analiza, transformacja i wizualizacja danych uzyskanych za pomocą lotniczych, mobilnych, bezzałogowych systemów skanowania laserowego.

Zarządzanie, przetwarzanie, analiza, transformacja i wizualizacja danych uzyskanych za pomocą lotniczych, mobilnych, bezzałogowych systemów skanowania laserowego.

RiUNITE jest podstawowym modułem oprogramowania do przetwarzania danych LiDAR w pakiecie zarządzania chmurami punktów RiPROCESS firmy RIEGL dla kinematycznych danych laserowych. Umożliwia on realizację czterech głównych zadań niezbędnych do dokładnego generowania chmur punktów.

Zarządzanie, przetwarzanie, analiza i wizualizacja danych uzyskanych za pomocą batymetrycznych skanerów laserowych, klasyfikacja punktów powierzchni wody, generowanie modelu powierzchni wody, korekcja położenia punktów zlokalizowanych poniżej tafli wody.

Weryfikacja oraz kontrola chmur punktów pozyskanych systemami Riegl ze względu na podział stref MTA (Multiple Time Around)

Korekcja i wyrównanie trajektorii misji pomiarowych wykonywanych za pomocą mobilnych systemów skanujących (MLS)

Korekcja i wyrównanie trajektorii misji pomiarowych wykonywanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych (UAV)

Oprogramowanie przeznaczone do wsparcia operatorów lotniczych systemów skanujących w dobraniu odpowiednich i prawidłowych ustawień parametrów do pozyskania danych 3D.

Biblioteka RIEGL do opracowywania niestandardowego oprogramowania do zbierania i przetwarzania strumieni danych RIEGL RXP.

Biblioteka umożliwiająca łatwy dostęp do danych pełnej fali sygnału pozyskanej przez instrumenty RIEGL. Wsparcie oraz obsługa plików SDF i WFM.

error: