Laser-3D

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Skanery i systemy skanowania laserowego marki RIEGL

Produkty marki RIEGL

Skanowanie Lotnicze

Skanowanie UAV

Skanowanie Mobilne

Skanowanie Naziemne

Skanowanie Przemysłowe

Oprogramowanie

Lotnicze skanowanie laserowe jest szybką, bardzo dokładną i efektywną metodą pozyskiwania danych 3D z dużych obszarów, takich jak tereny rolnicze lub leśne, obszary miejskie, zakłady przemysłowe, itp. Lotnicze skanery laserowe RIEGL wykorzystują najnowszą, najnowocześniejszą technologię przetwarzania danych pozyskanych podczas misji pomiarowych. Skanery te są wyjątkowo kompaktowe, lekkie i ekonomiczne oraz zaprojektowane tak, aby sprostać najtrudniejszym wymaganiom w dziedzinie pomiarów lotniczych.

Bezzałogowe skanowanie laserowe, wykorzystujące wysokiej klasy bezzałogowe platformy powietrzne, daje możliwość pozyskiwania danych z obszarów niebezpiecznych i trudno dostępnych, oferując jednocześnie wysoki stosunek kosztów do korzyści w wielu zastosowaniach, na przykład w rolnictwie i leśnictwie, obronie, mapowaniu rozległych obszarów, mapowaniu stref zalewowych, topografii i górnictwie. Od lat skanery laserowe RIEGL są z powodzeniem wykorzystywane w tych sektorach.  Nasze obecne wysiłki w zakresie badań i rozwoju gwarantują dostarczenie użytkownikom najnowocześniejszych, najwyższej jakości laserowych silników skanujących, aby sprostać specyficznym wyzwaniom aplikacji pomiarowych wykorzystujących zaawansowane platformy UAS/UAV/RPAS.

Mobilne skanowanie laserowe jest to pozyskiwanie danych naziemnych z ruchomych platform (np. łodzi, pociągów, pojazdów drogowych i terenowych), nazywane również kinematycznym skanowaniem laserowym. Zarówno skanery laserowe RIEGL 2D, jak i 3D idealnie nadają się do zastosowań związanych z mobilnym mapowaniem.

Naziemne skanery laserowe RIEGL dostarczają szczegółowych i bardzo dokładnych danych 3D. Zastosowania naziemnych skanerów laserowych RIEGL są bardzo szerokie, między innymi w topografii, górnictwie, pomiarach powykonawczych, architekturze, archeologii, monitoringu, inżynierii lądowej i modelowaniu miast.

Linia produktów firmy RIEGL z zakresu przemysłowych skanerów laserowych jest idealnie dostosowana do spełniania wymagających oczekiwań klientów przemysłowych. Wytrzymała, kompleksowa konstrukcja systemu sprawia, że ta linia produktów wyjątkowo dobrze nadaje się do instalacji w trudnych warunkach przemysłowych. Kompaktowa obudowa pozwala na instalację nawet w wąskich warunkach przestrzennych.

Czujniki z serii LD05 bazują na precyzyjnym pomiarze zasięgu czasowego lasera. Wysyłane impulsy lasera w podczerwieni zapewniają doskonałą odporność na zakłócenia, wiązka pomiarowa pozwala na uzyskanie doskonałej rozdzielczości przestrzennej. Niezależnie od kąta padania wiązki i charakterystyki powierzchni, możliwe są pomiary do prawie powierzchni. Wykorzystując najnowocześniejszą technikę przetwarzania echa sygnału, sensory zapewniają dokładny pomiar odległości nawet w skomplikowanych, złożonych sytuacjach np. w warunkach złej widoczności z powodu deszczu.

Pakiety oprogramowania RIEGL są idealnym oprogramowaniem dla skanerów laserowych RIEGL. Oddzielne programy przeznaczone do różnych zastosowań lądowego i lotniczego/mobilnego skanowania laserowego umożliwiają optymalne wykorzystanie możliwości skanerów, począwszy od optymalizacji przepływu pracy akwizycyjnej w terenie, poprzez zapewnienie narzędzi do kontroli danych, aż po zapewnienie różnorodnych funkcji do przetwarzania danych.

RIEGL Laser Measurement Systems GmbH

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w badaniach, rozwoju i produkcji dalmierzy laserowych,  oraz skanerów RIEGL dostarcza sprawdzone innowacje w zakresie pomiarów 3D.Połączenie najnowocześniejszego sprzętu RIEGL do skanowania laserowego z wszelakiego pułapu naziemnego, przemysłowego, mobilnego, powietrznego, batymetrycznego i wykorzystującego UAV z odpowiednimi, równie innowacyjnymi pakietami oprogramowania RIEGL do pozyskiwania i przetwarzania danych daje w efekcie wydajne rozwiązania dla wielu obszarów zastosowań w geodezji.RIEGL zawsze dążył do zapewnienia najwyższej wydajności, jakości, niezawodności i trwałości wszystkich swoich produktów i usług, a priorytetem jest ścisłe przestrzeganie obowiązujących międzynarodowych standardów. Usytuowana w Horn, atrakcyjnym małym miasteczku w Dolnej Austrii, około 85 km na północny zachód od stolicy Austrii, Wiednia, siedziba firmy RIEGL znajduje się w samym sercu Unii Europejskiej, z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi we wszystkich kierunkach.Sprzedaż, szkolenia, wsparcie i usługi na całym świecie realizowane są z austriackiej centrali firmy RIEGL oraz jej biur w Wiedniu, Salzburgu i Styrii, głównych biur w USA, Japonii, Chinach i Australii oraz przez światową sieć przedstawicieli obejmującą Europę, Amerykę Północną i Południową, Azję, Australię i Afrykę.Siedziba główna firmy RIEGL zapewnia ponad 40.000 stóp kwadratowych powierzchni roboczej dla badań, rozwoju, produkcji, jak również dla marketingu, sprzedaży, szkoleń i administracji. Kolejne 350.000 stóp kwadratowych powierzchni na wolnym powietrzu wykorzystywane jest do testowania produktów.

Media społecznościowe

YouTube: RIEGL – na kanale znajdą państwo filmy promocyjne z nowości oraz wszelakiego wykorzystywania produktów marki RIEGL.

YouTube: RIEGL Video Lab – seria webinariów odnośnie systemów i wszystkich prac związanych z obsługą sprzętu od pozyskania danych po końcowe przetworzenie danych.

Dane demonstracyjne

error: