Laser-3D

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Skanowanie laserowe z wykorzystaniem UAV / BSP

Skanery laserowe RIEGL UAV / BSP

RIEGL VUX-120

RIEGL VUX-120, który waży zaledwie 2 kg (4,4 funta) i mierzy tylko 225x120x125 mm, posiada do 1,8 MHz PRR (Pulse Repetition Rate – częstotliwości wysyłania pulsu sygnału) i zapewnia do 400 linii skanowania oraz 1,5 miliona pomiarów na sekundę na ziemi. Dzięki specjalnej możliwości pomiaru do 15 celów na impuls, VUX-120 penetruje nawet gęstą roślinność, co w tym przypadku pozwala na wykonanie kilku milionów pomiarów na sekundę.

…Więcej informacji…

RIEGL VUX-240

Wysokowydajny, wytrzymały, lekki i kompaktowy lotniczy skaner laserowy. Ten wszechstronny system został zaprojektowany do wysokowydajnego zbierania danych na małych, średnich i dużych wysokościach, obejmując wiele różnych zastosowań skanowania laserowego w powietrzu.

Topograficzno batymetryczny skaner

RIEGL VQ-840-G

W pełni zintegrowany kompaktowy lotniczy skaner laserowy do pomiarów zarówno hydrograficznych jak i topograficznych. System posiada zintegrowany i fabrycznie skalibrowany systemem GNSS / IMU oraz może być opcjonalnie zintegrowany w kamerą lub dalmierzem IR. VQ-840-G to kompaktowy i lekki system LiDAR, przeznaczony jest do instalacji na różnych platformach, w tym UAV.

RIEGL VUX-SYS

RIEGL VUX-SYS jest całkowicie zintegrowanym laserowym systemem skanującym o niewielkiej wadze i rozmiarach, przeznaczonym do elastycznego stosowania w zastosowaniach kinematycznych (np. UAS/UAV/RPAS, śmigłowce, żyrokoptery i ultra-lekkie samoloty).

RIEGL VUX-1 UAV

RIEGL VUX-1UAV (wcześniej VUX-1) to bardzo lekki i kompaktowy skaner laserowy, odpowiadający wyzwaniom pojawiających się rozwiązań analitycznych UAS/UAV/RPAS, zarówno w zakresie pomiaru jak i w integracji systemu.

NOWOSĆ RIEGL VUX-1 UAV22

RIEGL VUX-1UAV²² to bardzo lekki i kompaktowy skaner laserowy, spełniający wyzwania pojawiających się rozwiązań pomiarowych z wykorzystaniem UAS/UAV/RPAS zarówno w zakresie wydajności pomiarowej, jak i integracji systemu.

RIEGL VUX-1LR

RIEGL VUX-1UAV (wcześniej VUX-1) to bardzo lekki i kompaktowy skaner laserowy, odpowiadający wyzwaniom pojawiających się rozwiązań analitycznych UAS/UAV/RPAS, zarówno w zakresie pomiaru jak i w integracji systemu.

NOWOŚĆ RIEGL VUX-1LR22

RIEGL VUX-1LR²² to bardzo lekki i kompaktowy skaner laserowy, który spełnia wyzwania związane z lotniczym skanowaniem laserowym z wykorzystaniem helikopterów, żyrokopterów i innych małych statków powietrznych zarówno pod względem wydajności pomiarowej, jak i integracji systemu.

NOWOŚĆ RIEGL miniVUX-1LR

Wraz z RIEGL miniVUX-1LR firma RIEGL oferuje kolejną wersję sprawdzonej serii czujników LiDAR miniVUX. Wyjątkowo lekka i kompaktowa konstrukcja nadaje się szczególnie do prostej integracji z UAS/UAV/RPAS.

RIEGL miniVUX-3UAV

Najnowszy skaner z serii miniVUX jest to kompaktowy i lekki skaner wyposażony w program pomiarowy PRR o częstotliwości 300 kHz, oprócz już istniejących programów pomiarowych 100 kHz i 200 kHz. Pozwala to na wykonanie do 300 000 pomiarów na sekundę przy polu widzenia 120°, a tym samym na uzyskanie gęstszej chmury punktów, co pozwala na niezawodne wykrywanie nawet najmniejszych obiektów przez drony.

RIEGL miniVUX-2UAV

Niezwykle lekki i kompaktowy skaner laserowy przeznaczony do montażu na platformy UAS / UAV / RPAS. W porównaniu do starszego modelu (RIEGL miniVUX-1UAV), oferuje on dwukrotnie wyższą częstotliwość generowania impulsów lasera na poziomie 200 kHz, co daje 200 000 pomiarów na sekundę.

RIEGL miniVUX-1UAV

Niezwykle lekki i kompaktowy skaner laserowy przeznaczony do montażu na platformy UAS / UAV / RPAS. W porównaniu do starszego modelu (RIEGL miniVUX-1UAV), oferuje on dwukrotnie wyższą częstotliwość generowania impulsów lasera na poziomie 100 kHz, co daje 100 000 pomiarów na sekundę.

RIEGL miniVUX-1DL

Siostrzana wersja miniaturowego skanera laserowego UAV RIEGL miniVUX-1UAV. Dodany wskaźnik “DL” oznacza “skierowany w dół”, dostosowany do zadań związanych z mapowaniem obiektów korytarzowych.

Batymetryczny skaner

RIEGL BDF-1

Skaner laserowy zaprojektowany specjalnie do zadań z zakresu pomiarów batymetrycznych. Kompaktowe i lekkie urządzenie idealnie nadaje się do generowania profili zbiorników wodnych śródlądowych podczas pracy z UAV.

Systemy skanowania laserowego RIEGL UAV/UAS

RICOPTER

RiCOPTER to pierwszy bezzałogowy system latający, opracowany i wyprodukowany przez wiodącego dostawcę skanerów laserowych i systemów skanujących, oferujący najwyższej klasy – technicznej i wydajnościowej – system RIEGL, który jest bardzo dobrze znany na komercyjnym rynku usług pomiarów przestrzennych.

RICOPTER M

Nowy, wyjątkowo wydajny RiCOPTER typu-M, to wielozadaniowy oktokopter do profesjonalnych misji typu UAV na obszarach o ograniczonym dostępie i wyjątkowo wrażliwych.

RICOPTER z RIEGL VUX-SYS

RIEGL VUX-SYS jest kompletnym miniaturowym, lotniczym systemem skanowania laserowego o małej masie i kompaktowym rozmiarze, umożliwiającym swobodne wykorzystanie w instalacjach UAS/UAV/RPAS, śmigłowcach, wiatrakowcach i ultra lekkich samolotach. System składa się ze skanera laserowego RIEGL VUX-1UAV, systemu inercyjnego IMU/GNSS, jednostki sterującej i opcjonalnie do 2 kamer.

BATHYCOPTER

RIEGL BathyCopter to laserowy system pomiarowy bazujący na platformie lotniczej UAV dla zastosowań hydrograficznych, doskonale nadający się do generowania profili wód śródlądowych.

RIEGL Integration Kit 300/600

RIEGL Integration Kit-600 jest to zestaw do integracji systemów RIEGL miniVUX-SYS z UAV (hexacopterami) np. DJI Matrice M600. W zestawie znajduje się odpowiedni, pochłaniający wstrząsy zestaw montażowy, moduł zasilający i niezbędne elementy do szybkiej i prostej integracji.

error: