Laser-3D

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Lotnicze skanowanie laserowe - ALS

RIEGL VQ-1560 II-S

VQ-1560 II-S jest to najnowszy lotniczy skaner laserowy w którym efektywność pomiaru względem VQ-1560II zwiększono o 25 %. Przy zwiększonej mocy lasera możliwe są wysokości robocze do 1600 m AGL przy częstotliwości powtarzania impulsów 4 MHz lub do 4000 m AGL przy 540 kHz PRR, co powoduje znaczny wzrost wydajności podczas skanowania dużych obszarów.

RIEGL VQ-1560 II

Dwukanałowy lotniczy skaner laserowy VQ-1560 II zapewnia zwiększoną wydajność i efektywność w oparciu o częstotliwość generowania impulsów lasera do 4MHz, co w rezultacie daje 2.66 mln pomiarów na sekundę. Częstotliwość generowania impulsów lasera może być regulowana w krokach mniejszych niż 12 kHz. W połączeniu z różnymi trybami mocy lasera możliwa jest optymalizacja parametrów pozyskiwania danych w celu spełnienia określonych wymagań projektu.

RIEGL VQ-1560i-DW

RIEGL VQ-1560i-DW oferuje dwa kanały LiDAR o różnych długościach fal, zielonej i podczerwieni (IR). Te fale są dobrane tak, aby umożliwić uzyskanie danych skanowania o uzupełniających się informacjach, dostarczając dwie niezależne mapy rozkładu odbicia, po jednej na długość fali lasera.

RIEGL VQ-780 II-S

Lotniczy skaner laserowy wykorzystujący technologię przetwarzania echa fali sygnału w czasie rzeczywistym, zapewnia zwiększoną wydajność i efektywność dzięki częstotliwości generowania impulsów lasera nawet do 2 MHz, co w rezultacie daje ponad 1,33 miliona pomiarów na sekundę.

RIEGL VQ-780 II

Lotniczy skaner laserowy wykorzystujący technologię przetwarzania echa fali sygnału w czasie rzeczywistym, zapewnia zwiększoną wydajność i efektywność dzięki częstotliwości generowania impulsów lasera nawet do 2 MHz, co w rezultacie daje ponad 1,33 miliona pomiarów na sekundę.

RIEGL VUX-120

RIEGL VUX-120, który waży zaledwie 2 kg (4,4 funta) i mierzy tylko 225x120x125 mm, posiada do 1,8 MHz PRR (Pulse Repetition Rate – częstotliwości wysyłania pulsu sygnału) i zapewnia do 400 linii skanowania oraz 1,5 miliona pomiarów na sekundę na ziemi. Dzięki specjalnej możliwości pomiaru do 15 celów na impuls, VUX-120 penetruje nawet gęstą roślinność, co w tym przypadku pozwala na wykonanie kilku milionów pomiarów na sekundę.

RIEGL VUX-240

Wysokowydajny, wytrzymały, lekki i kompaktowy lotniczy skaner laserowy. Ten wszechstronny system został zaprojektowany do wysokowydajnego zbierania danych na małych, średnich i dużych wysokościach, obejmując wiele różnych zastosowań skanowania laserowego w powietrzu.

RIEGL VUX-1LR

Wytrzymały bardzo lekki i kompaktowy skaner laserowy dalekiego zasięgu, który został specjalnie zaprojektowany do stosowania z helikoptera, gyrocoptera i innych małych samolotów. Skaner zapewnia maksymalny zakres pomiarowy 1350 m, efektywną prędkość pomiaru do 750 000 pomiarów / sek. Oraz wysokość do 1740 stóp AGL.

NOWOŚĆ RIEGL VUX-1LR22

RIEGL VUX-1LR22 to bardzo lekki i kompaktowy skaner laserowy, który spełnia wyzwania związane z lotniczym skanowaniem laserowym z wykorzystaniem helikopterów, żyrokopterów i innych małych samolotów zarówno pod względem wydajności pomiarowej, jak i integracji systemu.

RIEGL VQ-480 II

Bazując na sprawdzonej technologii Waveform-LiDAR firmy RIEGL, skaner zapewnia bardzo dokładne chmury punktów, doskonałą rozdzielczość danych 3D. Dzięki szybkości pomiaru do 1,250,000 pomiarów na sekundę i niezwykle szerokiemu polu widzenia 75°, VQ-480 II jest pierwszym wyborem do zastosowań w pomiarach lotniczych, takich jak mapowanie korytarzy, modelowanie miast oraz rolnictwo i leśnictwo.

RIEGL VQ-580 II

Bazując na sprawdzonej technologii Waveform-UDAR firmy RIEGL, skaner VQ-580II zapewnia bardzo dokładne chmury punktów, doskonałą rozdzielczość danych. Dzięki szybkości pomiaru do 1,250,000 pomiarów na sekundę i niezwykle szerokiemu polu widzenia 75°, skaner ten jest najlepszym wyborem do zastosowań związanych z lotniczym skanowaniem laserowym, takich jak mapowanie korytarzy, modelowanie miast oraz rolnictwo i leśnictwo. Długość fali lasera sprawia, że jest on szczególnie przydatny do pomiarów na lodzie i śniegu.

NOWOŚĆ RIEGL VQX-1

RIEGL VQX-1 jest to kompaktowy, wytrzymały i aerodynamicznie ukształtowany “wing pod” gotowy do prostej dla użytkownika instalacji i zastosowania w różnych aplikacjach mapowania lotniczego.

RIEGL VP1

HeliCopterPod RIEGL zapewnia gotowe rozwiązanie “na wymiar”, przyjazne dla użytkownika w zastosowaniu skanera RIEGL VUX-1LR dalekiego zasięgu LiDAR  w powietrznych misjach pomiarowych

RIEGL VPX-1

System skanowania laserowego RIEGL VPX-1 Helicopter Pod, zoptymalizowany do stosowania w śmigłowcach załogowych, oferuje idealne parametry wydajnościowe do zastosowań takich jak precyzyjne pomiary tras linii energetycznych lub mapowanie obszarów miejskich.

RIEGL VP1-240

HeliCopterPod RIEGL zapewnia gotowe rozwiązanie “na wymiar”, przyjazne dla użytkownika w zastosowaniu skanera RIEGL VUX-240 dalekiego zasięgu LiDAR  w powietrznych misjach pomiarowych

Topograficzno batymetryczny skaner

RIEGL VQ-840-G

W pełni zintegrowany kompaktowy lotniczy skaner laserowy do pomiarów zarówno hydrograficznych jak i topograficznych. System posiada zintegrowany i fabrycznie skalibrowany systemem GNSS / IMU oraz może być opcjonalnie zintegrowany w kamerą lub dalmierzem IR. VQ-840-G to kompaktowy i lekki system LiDAR, przeznaczony jest do instalacji na różnych platformach, w tym UAV.

Topograficzno batymetryczny skaner

RIEGL VQ-880-GH

Riegl VQ-880-GH jest w pełni zintegrowanym systemem skanowania laserowego w powietrzu w połączeniu z pomiarami topograficznymi i hydrograficznymi.

Topograficzno batymetryczny skaner

RIEGL VQ-880-G II

Oparty na sprawdzonym topo-hydrograficznym pokładowym systemie skanowania laserowego VQ-880-G, RIEGL prezentuje nowy VQ-880-G II, który imponuje ulepszoną wydajnością kanału IR i oferuje nowy współczynnik kształtu z ulepszoną konfiguracją kamery.

error: