Laser-3D

Z+F IMAGER® 5010X

Naziemny skaner laserowy 3D Z+F IMAGER® 5010X jest wyposażony w unikalny system pozycjonowania, który pracuje nie tylko na zewnątrz korzystając z danych GPS, ale jako jedno z pierwszych takich rozwiązań w przemyśle – również wewnątrz budynków! Szacowane jest bieżące położenie i orientacja naziemnego skanera 3D w celu obsługi algorytmu rejestracji, aby automatycznie znaleźć poprawne rozwiązanie. Skaner śledzi również ruch podczas przenoszenia urządzenia do następnego stanowiska pomiarowego, żeby określić położenie skanera, niezbędne podczas procesu automatycznej rejestracji.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCyIfU58bqnr8YwDrV_zGLAA

Parametry techniczne skanera Z+F IMAGER® 5010X

Znacznie zwiększona szybkość i zasięg WiFi
Współpracując z dwoma antenami WiFi pracującymi w standardzie 802.11n, Z+F IMAGER® 5010X ma zwiększony zakres roboczy i umożliwia szybką komunikację oraz szybkie przesyłanie danych do tabletu z zainstalowanym oprogramowaniem Z+F LaserControl® Scout.

Zasięg do 187 m skanera laserowego 3D
Dzięki długości fali i sprawdzonemu systemowi pomiarowemu, urządzenie pracuje w maksymalnym zakresie 187 m. Ten zakres odległości pozwala użytkownikowi korzystać ze skanera w wielu różnych zastosowaniach.

Pole widzenia skanera 320° x 360°
Duże pole widzenia 320° x 360° zapewnia maksymalne pokrycie skanowanego obszaru.

Technologia Blue Workflow

Skaner Z+F IMAGER® 5010X oraz oprogramowanie Z+F LaserControl Scout wspierają technologie Blue Workflow dzięki której  podczas prac w terenie można wykonać następujące czynności:

  • Automatyczna rejestracja danych w czasie rzeczywistym;
  • Sprawdzenie jakości danych;
  • Sprawdzenie jakości celów pomiarowych;
  • Znalezienie i uzupełnienie braków poprzez wykonanie dodatkowych skanów.

Kamera termalna Z+F T-CAM

Kamera termowizyjna, to zewnętrzne rozwiązanie dla skanerów,  które umożliwia uzyskanie informacji w podczerwieni. Kamera generuje  360° termiczny skan panoramiczny w pełni automatycznym procesie.

Ta unikalna funkcja pozwala zaoszczędzić wiele czasu podczas pracy. Kamera ma szczególne znaczenie w dziedzinie ubezpieczeń, architektury, zarządzania obiektami, dziedzictwa kulturowego, przemysłu i kryminalistyki.

Kamera jest łatwa w montażu, podłączana do skanera przez USB oraz dostępna dla skanerów  Z+F IMAGER® 5010, 5010C, 5010X oraz 5016.

Więcej informacji >>>

Do pobrania

Dane techniczne
Z+F IMAGER 5010X

Broszura
Z+F IMAGER 5016

Broszura kamera termalna
Z+F T-Cam

Broszura
Z+F SmartLight

Oprogramowanie
Z+F Laser Control

Przykładowe
wykorzystanie skanera

error: