Laser-3D

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

RIEGL VZ-600i

RIEGL VZ-600i

RIEGL VZ-600i oferuje zasięg od 0,5 m do 1000 m i nadaje się do zastosowań związanych z mapowaniem 3D w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dokładność pozycjonowania 3D na poziomie 3 mm, czas skanowania poniżej 30 s dla skanów o wysokiej rozdzielczości z odstępem między punktami 6 mm na 10 m, umożliwiający uzyskanie ponad 60 pozycji skanowania na godzinę z rejestracją w czasie rzeczywistym, waga poniżej 6 kg, 2. 2 MHZ PRR, trzy wewnętrzne kamery i zintegrowany GNSS, a także przygotowanie do mobilnych aplikacji kartograficznych – te kluczowe cechy przyspieszą przepływ pracy w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak AEC (Architecture, Engineering, Construction), BIM (Building Information Modeling), geodezja powykonawcza, kryminalistyka i badanie miejsc katastrof, archeologia i dokumentacja dziedzictwa kulturowego, leśnictwo i wiele innych.

Najnowsza generacja profesjonalnych naziemnych skanerów laserowych firmy RIEGL charakteryzuje się wyjątkową wszechstronnością, wysoką produktywnością, najwyższą wydajnością i dodatkową mobilnością – zapewniając doskonały zwrot z inwestycji.

Wysoka produktywność

Wydajność

Ekstremalna wszechstronność

Dodatkowa mobilność

Ekstremalna wszechstronność – przykładowe zastosowania

BIM (Building Information Modeling)

Duża prędkość pozyskiwania danych, weryfikowalne, precyzyjne dane skanowania, duże projekty (100 pozycji skanowania), dokładność lepsza niż 10 mm dla cyfrowych

Leśnictwo i wegetacja

Rozszczepiana wiązka lasera umożliwia penetrację roślinności. W szybki i prosty sposób uzyskuję się chmurę punktów z której można uzyskać parametry pojedynczego drzewa, bądź całych drzewostanów.

Bezpieczeństwo publiczne i Kryminalistyka

Szybkie zbieranie danych w celu wcześniejszego zwolnienia miejsc zdarzenia, sprawdzone dane do prezentacji w sądzie.

Robotyzacja geodezji kolejowej

Wykorzystanie czujników pokładowych i ROS do szybkiego i powtarzalnego pozyskiwania danych, aplikacje kolejowe z wykorzystaniem RIEGL VMR Robotic Rail Laser Scanning System.

Kluczowe komponenty skanera VZ-600i

Wyposażenie opcjonalne

Antena RTK GNSS i kamera zewnętrzna

Dzięki dołączonej antenie RTK-GNSS można zwiększyć dokładność pozycjonowania bezwzględnego do 1-2 cm. Dane korekcyjne są następnie odbierane przez sieć WLAN.

Ładowarka dla 2 lub 6 baterii

Ładowarki przeznaczone są dla 2 lub 6 baterii. Mogą być zasilane z napięcia stałego 12V (samochodu), jak również z napięcia zmiennego 110/230V.

Pełna lista akcesoriów do skanera RIEGL VZ-600i

Pełna lista akcesoriów dedykowanych do skanera znajduję się w pliku pdf "Accesory List RIEGL VZ-600i", który znajduje się w polu do dobrania który znajduję się na dole strony.

Do pobrania

Dane techniczne
RIEGL VZ-600i

Accessory List
RIEGL VZ-600i

Dane techniczne
RiSCAN PRO

Dane techniczne
kamera termalna

Broszura Lidar
w Leśnictwie

Broszura
LiDAR w Archeologi

error: