Laser-3D

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Przemysłowe skanowanie laserowe – ILS

Skanery przemysłowe

Skanery laserowe i systemy do skanowania laserowego RIEGL doskonale nadają się do szerokiego zakresu zastosowań w pomiarach przemysłowych i monitoringu. Solidna konstrukcja całego systemu, np. serii RIEGL VZ(i)-Series, sprawia, że nadają się one wyjątkowo dobrze do instalacji w trudnych warunkach przemysłowych. Kompaktowa obudowa pozwala na instalację nawet w wąskich warunkach przestrzennych. W celu zagwarantowania ciągłej, niezawodnej pracy, dla poszczególnych skanerów oferowane są specjalne obudowy ochronne:

  • RIEGL PH-4000/6000-SRH
  • RIEGL PH-400(i)/2000(i)
  • PH-VUX

Ponadto RIEGL oferuje wysokowydajne skanery laserowe, opracowane specjalnie do zastosowań przemysłowych. W ten sposób RIEGL oferuje pełny pakiet rozwiązań dla zastosowań obejmujących monitorowanie i automatyzację procesów, pomiary materiałów sypkich, pomiary profili przemysłowych, wykrywanie przeszkód i unikanie kolizji.

RIEGL PH-4000/6000-SRH

RIEGL PH-400(i)/2000(i)

PH-VUX

RIEGL-VZ-200

Dalmierze laserowe

Czujniki z serii LD05 bazują na precyzyjnym pomiarze zasięgu czasowego lasera. Krótkie impulsy lasera w podczerwieni zapewniają doskonałą odporność na zakłócenia, wąska wiązka pomiarowa o małej dywergencji pozwala na uzyskanie doskonałej rozdzielczości przestrzennej. Niezależnie od kąta padania wiązki i charakterystyki powierzchni, możliwe są pomiary do prawie każdej powierzchni.

Wykorzystując najnowocześniejszą technikę przetwarzania sygnału, czujniki zapewniają dokładny pomiar odległości nawet w skomplikowanych, wielocelowych sytuacjach, np. w warunkach złej widoczności z powodu deszczu, mgły, pyłu, itp. Digitalizacja sygnału echa, a następnie jego analiza pozwala na wykrycie do pięciu odległości od celu dla każdego impulsu laserowego.

Lekka, stabilna aluminiowa obudowa, podstawowe typy z wstępnie skonfigurowanymi trybami pomiarowymi, a także możliwość dostosowania do specyficznych aplikacji klienta sprawiają, że dalmierze LD05 nadają się do różnych zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych.

Do pracy w środowiskach ekstremalnie narażonych (np. obszarach o wysokiej temperaturze) oferowane są dalmierze serii LD05-GF. Składają się one z głowicy optycznej i oddzielnej skrzynki z elektroniką, połączonych podwójnym kablem z włókna szklanego o zmiennej długości od 3 m do ponad 50 m. Jednostka elektroniczna i głowica optyczna mogą być montowane oddzielnie w zależności od wymagań wynikających z krytycznych warunków otoczenia.

LD05e-A10

LD05e-HT

LD05-A20 / A40

LD05-A80

LD05e-A30-PH67

LD05-A10GF

LD05-HTGF

error: