Laser-3D

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Z+F IMAGER® 5016A

Z+F IMAGER® 5016A

Skaner Z+F IMAGER® 5016A dzięki funkcji A, oznaczającej Advanced, skaner 5016 uzyskuje dwukrotnie wyższą częstotliwość skanowania, wynoszącą do 2,187 mln pikseli/sekundę. Zwiększona szybkość skanowania pozwala na uchwycenie otoczenia z dużo wyższą rozdzielczością. Pozwala to na uchwycenie większej ilości szczegółów, takich jak struktury powierzchni i geometria z większej odległości.

Jednostka IMU, która odgrywa istotną rolę w śledzeniu położenia w systemie Blueworkflow®, pracuje teraz także nad poziomowaniem w połączeniu z kompensatorem dynamicznym. Automatycznie koryguje nachylenie w przypadku, gdy kompensator dynamiczny jest wyłączony lub gdy nachylenie jest poza zakresem, np. w konfiguracji “do góry nogami”. Rozszerza on zakres zastosowań systemu Blueworkflow®, ponieważ automatycznie zapewnia wystarczającą wartość początkową pochylenia.

Pozyskiwanie zdjęć w ciemnych pomieszczeniach

Pozyskiwanie informacji o kolorze (mierzonych obiektów) jest bardzo istotne dla wielu dziedzin. Generowanie pełnej panoramy HDR (80 megapikseli) trwa tylko ok. 3:30 min –co jest najszybszym procesem pośród zintegrowanych kamer HDR w naziemnych skanerach laserowych dostępnych na rynku. W połączeniu z szybkim czasem skanowania, pozwala użytkownikowi na bardzo szybkie generowanie danych geometrycznych zawierających informację RGB

Nowa kamera HDR w modelu Z+F IMAGER® 5016A jest teraz wyposażona w zintegrowane diody LED, które zapewniają dodatkową elastyczność podczas skanowania. Podczas rejestrowania obrazów w ciemnych pomieszczeniach nie trzeba już używać zewnętrznych źródeł światła.

Technologia Blue Workflow

Skaner Z+F IMAGER® 5016 oraz oprogramowanie Z+F LaserControl Scout wspierają technologie Blue Workflow dzięki której  podczas prac w terenie można wykonać następujące czynności:

  • Automatyczna rejestracja danych w czasie rzeczywistym;
  • Sprawdzenie jakości danych;
  • Sprawdzenie jakości celów pomiarowych;
  • Znalezienie i uzupełnienie braków poprzez wykonanie dodatkowych skanów.

Kamera termalna Z+F T-CAM

Kamera termowizyjna, to zewnętrzne rozwiązanie dla skanerów,  które umożliwia uzyskanie informacji w podczerwieni. Kamera generuje  360° termiczny skan panoramiczny w pełni automatycznym procesie.

Ta unikalna funkcja pozwala zaoszczędzić wiele czasu podczas pracy. Kamera ma szczególne znaczenie w dziedzinie ubezpieczeń, architektury, zarządzania obiektami, dziedzictwa kulturowego, przemysłu i kryminalistyki.

Kamera jest łatwa w montażu, podłączana do skanera przez USB oraz dostępna dla skanerów  Z+F IMAGER® 5010, 5010C, 5010X, 5016 oraz 5016A.

Więcej informacji >>>

Do pobrania

Dane techniczne
Z+F FlexScan

Dane techniczne
Z+F 5016A

Dane techniczne
Z+F T-CAM

error: