Aktualności

NOWOŚCI RIEGL INTERGEO 2020 DIGITAL

 

NOWOŚCI SKANERÓW RIEGL

NOWOŚĆ RIEGL VUX-120 UAV LiDAR Sensor

RIEGL VUX-120, który waży zaledwie 2 kg (4,4 funta) i mierzy tylko 225x120x125 mm, posiada do 1,8 MHz PRR (Pulse Repetition Rate – częstotliwości wysyłania pulsu sygnału) i zapewnia do 400 linii skanowania oraz 1,5 miliona pomiarów na sekundę na ziemi. Dzięki specjalnej możliwości pomiaru do 15 celów na impuls, VUX-120 penetruje nawet gęstą roślinność, co w tym przypadku pozwala na wykonanie kilku milionów pomiarów na sekundę.

 

RIEGL VUX-120 Wzór skanowania „NFB“ (Nadir/Forward/Backward)


RIEGL VUX-120 wykorzystuje innowacyjny wzorzec skanowania dla optymalnego wykrywania nawet pionowych celów, takich jak pylony wysokiego napięcia, fasady domów lub strome zbocza gór. W tym tak zwanym skanowaniu NFB (Nadir/Forward/Backward), pole widzenia o szerokości 100° jest skanowane w zmiennych płaszczyznach (pionowo w dół, +10° skośnie do przodu, -10° skośnie do tyłu).

 

NOWOŚĆ RIEGL VQ-1560 II-S

Wraz z nowym VQ-1560 II-S dostępna jest kolejna wersja udanych dwukanałowych systemów laserowego skanowania lotniczego do pozyskiwania niezwykle gęstych, bardzo dokładnych chmur punktów. Przy zwiększonej mocy lasera możliwe są wysokości robocze do 1600 m AGL przy częstotliwości powtarzania impulsów 4 MHz lub do 4000 m AGL przy 540 kHz PRR, co powoduje znaczny wzrost wydajności podczas skanowania dużych obszarów. Dzięki precyzyjnemu strojeniu PRR w krokach co 12 kHz, parametry pozyskania danych mogą być ustawione dokładnie według najbardziej zróżnicowanych wymagań projektu.

Unikalny wzór skanowania przecinających się płaszczyzn skanowania oraz różne możliwości parametryzacji czynią z urządzenia prawdopodobnie najbardziej uniwersalny powietrzny skaner laserowy dostępny obecnie na rynku. Doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań - od precyzyjnego mapowania korytarzy, poprzez szczegółowe mapowanie miast z minimalnymi efektami cieniowania w wąskich kanionach ulicznych, aż po mapowanie dużych powierzchni z najwyższą wydajnością do 1130 km²/godz. przy gęstości 4 punktów na metr kwadratowy.

 

 

NOWOŚĆ RIEGL miniVUX-3UAV

RIEGL miniVUX-3UAV będzie rozszerzeniem sprawdzonej już serii miniVUX. Ten kompaktowy i lekki czujnik będzie teraz wyposażony w program pomiarowy PRR o częstotliwości 300 kHz, oprócz już istniejących programów pomiarowych 100 kHz i 200 kHz. Pozwala to na wykonanie do 300 000 pomiarów na sekundę przy polu widzenia 120°, a tym samym na uzyskanie gęstszej chmury punktów, co pozwala na niezawodne wykrywanie nawet najmniejszych obiektów przez drony.

Podobnie jak siostrzane modele miniVUX-1UAV i -2UAV, miniVUX-3UAV można łączyć z różnymi systemami IMU/GNSS i opcjami kamer, aby optymalnie dopasować je do wymagań specjalnego zastosowania. Jest również gotowy do użycia ze sprawdzonym RIEGL Integration Kit 600 - rozszerzeniem sprzętowym umożliwiającym płynną integrację z dronami typu wiatrakowiec.

 

 

NOWOŚĆ RIEGL VPX-1 Helicopter Pod 

System skanowania laserowego RIEGL VPX-1 Helicopter Pod, zoptymalizowany do stosowania w śmigłowcach załogowych, oferuje idealne parametry wydajnościowe do zastosowań takich jak precyzyjne pomiary tras linii energetycznych lub mapowanie obszarów miejskich.
Nowy, zoptymalizowany aerodynamicznie pod wyposażony jest w skaner laserowy RIEGL VUX-240 i do trzech kamer cyfrowych o wysokiej rozdzielczości oraz jednostkę IMU/GNSS umożliwiającą szybki montaż i demontaż systemu przy użyciu standardowych punktów twardych i typowych uchwytów kamer w śmigłowcach. Efektywna częstotliwość powtarzania impulsów wynosząca 1,5 mln pomiarów na sekundę oraz optymalnie dopasowane ustawienie kamer (przód/nadir/tył) pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych pomiarowych i obrazowych.

 

Broszure i dane techczniczne skanerów

Dane techniczne
RIEGL VUX-120


Dane techniczne
RIEGL VQ-1560 II-S


Dane techniczne
RIEGL miniVUX-3UAV


Broszura RIEGL VPX-1
Helicopter Pod 

 


Nowości w oprogramowaniu

NOWOŚĆ RDBLib

RDBLib jest biblioteką programową służącą do odczytu i zapisu różnego rodzaju danych (np. chmury punktów, trajektorie, voxele) z i do natywnego formatu pliku RDB RIEGL.

Pakiet darmowego oprogramowania pozwala twórcom oprogramowania na obsługę danych chmur punktów RIEGL we własnych produktach programowych.


Broszura RDBLib
   

 

NOWOŚĆ LIS GeoTec Plugin

Wtyczka ta jest narzędziem programowym firmy LIS GeoTec do wtyczka RiSCAN PRO. Można ją wykorzytsać do analizy geotechnicznej zeskanowanych powierzchni skalnych. Ułatwia ona obliczanie parametrów powierzchniowych dla danego obszaru. Te parametry powierzchniowe są dalej analizowane w celu wykrycia skupisk obszarów wstępnie zdominowanych orientacji powierzchniowych. Dane te są wykorzystywane do klasyfikacji danych i wizualizacji.


Broszura LIS
GeoTec Plugin

 

 


pokaż wszystkie aktualności ››