Z+F IMAGER 5010X

Wewnętrzny system pozycjonowania i GPS do natychmiastowej, automatycznej rejestracji w terenie

Naziemny skaner laserowy 3D Z+F IMAGER® 5010X jest wyposażony w unikalny system pozycjonowania, który pracuje nie tylko na zewnątrz korzystając z danych GPS, ale jako jedno z pierwszych takich rozwiązań w przemyśle - również wewnątrz budynków! Szacowane jest bieżące położenie i orientacja naziemnego skanera 3D w celu obsługi algorytmu rejestracji, aby automatycznie znaleźć poprawne rozwiązanie. Skaner śledzi również ruch podczas przenoszenia urządzenia do następnego stanowiska pomiarowego, żeby określić położenie skanera, niezbędne podczas procesu automatycznej rejestracji.

Dzięki  Z+F LaserControl® Scout oraz naziemnemu skanerowi laserowemu 3D Z+F IMAGER® 5010X, firma Zoller + Fröhlich rozpoczyna rewolucje w laserowym skanowaniu z Blue Workflow i automatycznej rejestracji na miejscu!

 

Znacznie zwiększona szybkość i zasięg WiFi

Współpracując z dwoma antenami WiFi pracującymi w standardzie 802.11n, Z+F IMAGER® 5010X ma zwiększony zakres roboczy i umożliwia szybką komunikację oraz szybkie przesyłanie danych do tabletu z zainstalowanym oprogramowaniem Z+F LaserControl® Scout.

 

 

Zasięg do 187 m skanera laserowego 3D

Dzięki długości fali i sprawdzonemu systemowi pomiarowemu, urządzenie pracuje w maksymalnym zakresie 187 m. Ten zakres odległości pozwala użytkownikowi korzystać ze skanera w wielu różnych zastosowaniach.

 

Szybki do 1 miliona pikseli na sekundę

Dzięki maksymalnej szybkości pomiaru 1,016,027 pikseli/sekundę, naziemne skanery laserowe firmy Zoller + Fröhlich należą do najszybszych na świecie.

 

 

Pole widzenia skanera 320° x 360°

Duże pole widzenia 320° x 360° zapewnia maksymalne pokrycie skanowanego obszaru.

Klasa lasera 1

Źródło laserowe skanera Z+F IMAGER® 5010X odpowiada długości fali 1,5 mikrona i spełnia wymagania klasy 1 zgodnie z normą EN 60825-1. Promieniowanie lasera jest zatem klasyfikowane jako bezpieczne. Większość naziemnych skanerów laserowych 3D firmy Zoller + Fröhlich jest klasyfikowana jako „bezpieczna dla oka” zgodnie z wymaganiami dotyczącymi klasy laserowej 1.

Zintegrowana kamera HDR

Zintegrowana kamera działa bardzo dobrze w każdych warunkach. Jednym z celów jest zapewnienie zawsze realistycznych panoram. W celu zapewnienia jak najbardziej przyjaznej dla użytkownika pracy, Z+F i-Cam jest w pełni zintegrowana z urządzeniem Z+F IMAGER® 5010X.

Z+F T-Cam kamera termalna

Skaner Z+F IMAGER® 5010X może być dodatkowo wyposażony w kamerę termalną  Z+F T-Cam,  generującą  360° termiczny skan panoramiczny w pełni automatycznym procesie.

Stabilny

Dynamiczny kompensator powoduję, że skaner Z+F IMAGER® 5010X jest odporny na wstrząsy podczas skanowania, co zapewnia precyzję oraz gwarancję niezawodności.

Dokonaj aktualizacji skanera do nowej wersji X

Firma Zoller + Fröhlich oferuje uaktualnienie urządzenia Z+F IMAGER® 5010C do urządzenia Z+F IMAGER® 5010X.

 

 

Pobierz w wersji angielskiej:

Dane techniczne

Broszura

 

Filmy wideo: